Inicjatywy BioHorizons w kraju i na Świecie.- Portal o amerykańskiej implantologii w Polsce.

Projekt Amerykańska Implantologia został powołany, aby pomóc pacjentowi w poszukiwaniach doświadczonego gabinetu w najbliższej okolicy, a także aby wesprzeć go w zrozumieniu, jaką wartość stanowi zdrowy uśmiech i na czym polega leczenie implantologiczne, oraz jakie przynosi korzyści.

Portal jest wielowymiarową edukacją pacjenta. Treści są tworzone we współpracy redakcji z lekarzami praktykami i pacjentami, w oparciu o ich doświadczenia, zapytania i potrzeby. Szczególna uwaga została poświęcona codziennym problemom i wyzwaniom osób, które borykają się z brakami zębowymi, które w następstwie nieszczęśliwych wypadków, zaniedbań, błędnego leczenia lub stanu zdrowia jamy ustnej. Staramy się przedstawić wiedzę i fakty w sposób który uświadomi pacjentom o ogromnym znaczeniu zdrowia i higieny jamy ustnej oraz funkcji narządu żucia.

Zdobyta wiedza pomoże pacjentowi w podjęciu decyzji o zgłoszeniu się do lekarza i zastosowaniu leczenia tzn. poprzez odbudowę braków zębowych, regenerację tkanek i przywrócenie pięknego i trwałego uśmiechu.

Dzięki zaangażowaniu praktyków, pacjent może poszerzyć swoją wiedzę, a także samodzielnie i anonimowo zadać pytanie, zapoznać się ze standardami leczenia placówek oraz wartościami, które należy wziąć pod uwagę wybierając gabinet i lekarza.

Aktywność pacjentów, ich historie i możliwość anonimowego zadawania pytań posiada duży wpływ na zawartość portalu. Staramy się, aby specjalistyczna wiedza była ujęta w bardziej przyjaznej i przystępnej formie, a pytania nawet pozornie błahe, nie pozostawały bez odpowiedzi.

Wielopoziomowa współpraca pozwala na sukcesywny rozwój bogatej merytorycznie i wiarygodnej bazy wiedzy na temat leczenia implanto-protetycznego w kraju, czego gwarancją jest wieloletnie doświadczenie praktyczne lekarzy zdobyte w kraju oraz za granicą, a także profesjonalna obsługa redakcji.

Projekt Amerykańska Implantologia wspiera rozwój stomatologii w Polsce.

Zobacz więcej na www.amerykanskaimplantologia.pl